Crvena Zvezda je poražena u poslednjem kolu grupne faze Lige Šampiona na gostovanju u Atini od Olimpijakosa 1:0 i time izgubila mogućnost da se na proleće takmiči u Ligi Evrope.

CZ Olimpijakos111219

Utakmica je počela predivnom koreografijom navijača Olimpijakosa i Crvene Zvezde koji su inače "bratski" klubovi.

U prvom poluvremenu bilo je šansi i na jednoj i drugoj strani da bi u 43. minutu Zvezda propustila priliku da povede iz opravdano dosuđenog penala posle prekršaja nad Markom Marinom ali je Tomane pogodio samo prečku.
Zvezdu su delila tri minuta od plasmana u dalje takmičenje i put u Evropu ali posle nespretne intervencije Žandera u 87. minutu i dosuđenog penala El Arabi je bio precizan sa bele tačke i obezbedio Olimpijakosu proleće u evropskom takmičenju.

foto i video:Marko Stanković i Milovan Dimitrijević