PgPetrovic VrnjackaBanja0724a

Gazdinstvo Petrović iz Igroša kod Brusa osvojilo je pehar i tri zlatnih medalja na takmičenju CRVENO ZLATO SRBIJE 2024 koje je održano 09. jula u Vrnjačkoj Banji ..

Druga takmičarska izložba proizvoda od maline pod nazivom “Crveno zlato Srbije” održana je 09. jula 2024. govine na Promenadi u Vrnjačkoj Banji u cilju promocije i izgradnje srpskog brenda tradicionalnih i inovativnih proizvoda od maline sa dodatom vrednošću i unapređenje prepoznatljivosti domaćih proizvođača i proizvoda.

Komisija za ocenu prozvoda je obavila selekciju proizvoda koji su prošli u dalje takmičenje i bili izloženi na štandovima na promenadi u Vrnjačkoj Banji među kojima su bili proizvodi Poljoprivrednog gazdinstva Petrović iz Igroša kod Brusa.

PgPetrovic VrnjackaBanja0724b

Kriterijumi komisije za ocenu proizvoda, koju su činili eminentni stručnjaci - dr Rade Jovanović dirirektor INP, prof.dr Keserović Zoran dekan poljoprivrednog fakulteta unverziteta Novi Sad, akademik Dragan  Škorić ispred Srpske akademije nauka i umetnost. prof. dr Darko Jevremović direktor Instituta za voćarstvo i vinogradarstvo Čačak, prof. dr Tanja Petrović sa odseka prehrambene tehnologije u Beogradu - bili su   senzorne karakteristike, inovativnost proizvoda i pakovanje.

Po obavljenom finalnom ocenjivanju Poljoprivrednom gazdinstvu "Petrović" dodeljene su tri zlatne medalje za: džem od maline, sok od maline i sirup od maline kao i pehar za ostvareni plasman i kvalitet na takmičarskoj izložbi proizvoda od maline CRVENO ZLATO SRBIJE 2024

PgPetrovic VrnjackaBanja0724c

Organizatori manifestacije bili su Institut za primenu nauke u poljoprivredi iz Beograda, Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu, Poljoprivredni i Tehnološki fakultet Univerziteta u Novom Sadu, Tehnološki fakultet u Leskovcu Univerziteta u Nišu, Institut za voćarstvo u Čačku, Naučni institut za prehrambene tehnologije (FINS), Institut za ekonomiku poljoprivrede, Fakultet za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji, Poljoprivredno-veterinarska škola u Rekovcu i udruženja „Prva brazda“ i „Novoselac“ uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije.

PgPetrovic Igros0724

Poljoprivredno gazdinstvo Petrović iz Igroša kod Brusa je porodično gazdinstvo koje je osavremenio mladi domaćin Ivica sa otkupom poljoprivrednih proizvoda, a nešto kasnije podržao viziju svoje supruge Vesne da počnu preradu voća i povrća po tradicionalnim receptima od posebno uzgajanih i biranih plodova. Naravno u posao su se uključili i njihovi sinovi Petar i Aleksa koji aktivno pomažu roditeljima, ne zapostavljajući obaveze na fakultetu.

Podsetićemo da su proizvodi Gazdinstva Petrović i na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu 2024 osvojili pregršt zlatnih medalja:

  • Ajvar sa sušenim blanširanim vrganjom blagi - Velika zlatna medalja
  • Ajvar sa maslinovim uljem blagi - Zlatna medalja
  • Hladno ceđeni sok malina - Velika zlatna medalja
  • Hladno ceđeni sok crna zova - Zlatna medalja
  • Slatko od šumskih jagoda - Velika zlatna medalja

Za osvojenih pet zlatnih medalja Gazdinstvu Petrović je pripao i pehar Šampion kvaliteta u grupi proizvoda 2024, kao i Povelja za kvalitet Novosadski sajam 2024.

Na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu 2023 osvojili su tri zlatne medalje:

  • Ajvar domaći od cepkane paprike blagi - Velika zlatna medalja
  • Matični sok od borovnice - Zlatna medalja
  • Džem od šumske borovnice bez šećera - Zlatna medalja

Takođe, PG Petrović je i višestruki ukupni pobednik na Danima borovnice na Kopaoniku ali i dobitnik zlatne medalje za sirup od maline 2023 na takmičarsko izložbenoj manifestaciji proizvoda od maline "Crveno zlato Srbije" u Vrnjačkoj Banji.

Posetiie i upoznajte Gazdinstvo Petrović na linku OVDE
TKM foto:PG Petrović Igroš


Dodajte komentar:

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon odobrenja.
Dogodila se greška prilikom slanja komentara. Molimo pokušajte kasnije.
Facebook - BrusONLINE
YouTube - BrusONLINE