Brus 22.06.2022. Članovi udruženja penzionera iz Brusa nedavno su bili na dvodnevnom izletu u Crnoj Gori tokom kog su obišli manastir Ostrog i druge manastire i crkve.
Tokom izleta, koji je trajao dva dana, obišli su manastir Morača,Kraj Kolašina koji je podigao 1252. godine knez Stefan Nemanjić, sin Vukanov i unuk Nemanjin. Potom su produžili ka Podgorici posetivši Saborni hram Hristovog vaskrsenja gde je sahranjen Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije, a posle kraćeg odmora uputili se ka manastiru Ostrog, gde su prenoćili.
Posle prisustva na jutarnjoj Liturgiji u manastiru Ostrog posetili su manastir Ždrebaonik u Sekulićima, nadomak Danilovgrada i Manastir Đurđevi stupovi nadomak Berana, koji je 1213. godine podigao župan Stefan Prvoslav - sin Velikog župana Tihomira, a sinovac Nemanjin.