
Bruski korzo nekada je bio pun šetača i mladih takoreći svako veče... Može li ponovo "Vidimo se na Korzou"?
E onda mala šetnja, kibicovanja, razgovori... Nekada beše obavezna poseta poslastičarnici kod Fadila (baklave, krempite, tulumbe, šampite, sladoled...), bašta krčme Marine vode i hotela Zvezda... sedenje na terasi kod Bože sodadžije. I onda još jedan krug Korzoom pa kući, naravno ko nije čekao vruće kifle. E kako su to bila dobra vremena... jer Korzo u Brusu je uvek imao svoj red, barem dok je bilo kaldrme.

Danas su tu kafei - Feniks, XL, Kružić, Story. Angolo, Dionis, kafe picerija Cerchio, restoran Kod Bude, taverna Kod Đure... - ima gde da se sedne i druži, naravno uz šetnju nekadašnjim legendarnim Kozoom u Brusu posle 18:00 časova.
Nenad Miljković


























