Već duže vreme u Brusu se priča o Mini HidroElektranama, tačnije od 2005. godine. Danas je ta tema veoma aktuelna jer ne prođe nedelja a da neko od potencijalnih investitora ne poseti opštinu Brus raspitujući se o lokacijama i lokacijskim dozvolama.
Čitamo u štampi da je ministarka Zorana Mihajlović najavila izgradnju 217 MHE u naredne dve i po godine. U Arilju i Ivanjici se gradi 49 MHE. U Topličkom okrugu grade se MHE dok se u Raškom okrugu gradi preko 10 MHE a dve su u funkciji. Da li su te opštine sa vodnim potencijalom bogatije od opštine Brus? Da li su njima potrebnije MHE nego opštini Brus?
BrusONLINE će u narednom periodu pokušati da približi saznanja oko izgradnje MHE.
Pokušaćemo da saznamo koje su koristi, prednosti i mane izgradnje MHE. Da li će građani opštine i opština Brus imati koristi od izgradnje MHE? Nove investicije? Nova radna mesta?
Da li je planirana izgradnja MHE na Graševki i Rasini ili postoji još lokacija na pritokama?
Koje firme su do sada dobile lokacijsku dozvolu i ko je sve konkurisao za pojedine lokacijske dozvole i očekuje njihovo odobrenje?
Da li je već počela izgradnja neke MHE?
Da li će se graditi i MHE na regionalnom vodovodu Vignjište - Brus? Da li je izvodljivo i pod kojim uslovima?
Ima puno pitanja na koja treba odgovoriti i doneti pravu odluku.
Jer






















