
Bor,01.11.2020. Spasioci Gorske službe spasavanja (GSS) iz stanice Bor krenuli su u akciju spasavanja 18 rekreativaca koji su se izgubili u reonu Velikog Krša u okolini Bora. Grupa od 18 rekreativaca spuštala se ka mestu Cepe kada su naišli na strmu i neobeleženu stazu.
Nema povređenih, ali problem predstavlja mrak kao i to što uz sebe nemaju ništa od planinarske opreme, kao ni lampe. Spasioci GSS-a, između ostalog, poneli su i užad za evakuaciju sa stena, kao i komplete prve pomoći u slučaju da prilikom spuštanja grupe od 18 ljudi bude potrebno.
Uskoro opširnije...


























